jak działamy

Pracę nad projektem rozpoczynamy od zapoznania się z oczekiwaniami i możliwościami inwestora. Niezbędne są pomiary pomieszczeń oraz sporządzenie dokumentacji fotograficznej, czyli tak zwana inwentaryzacja, na podstawie której zostanie sporządzony projekt. Na tym etapie bardzo przydatna jest również wspólna wizyta Inwestora z projektantem w salonach z wyposażeniem wnętrz co ułatwia sprecyzowanie oczekiwań oraz gustów inwestora.

 

Następnie w oparciu o wstępne ustalenia i sugestie projektanta rozpoczyna się praca nad projektem koncepcyjnym. Propozycja przedstawiana jest w formie rzutów pomieszczeń oraz trójwymiarowych wizualizacji projektowanych wnętrz. Jest to punkt wyjściowy do tworzenia końcowego projektu. Na tym etapie możliwe jest naniesienie pewnych zmian. Po zaakceptowaniu koncepcji przystępujemy do pracy nad projektem technicznym. W jego skład wchodzą wszystkie niezbędne rysunki i zestawienia potrzebne wykonawcy do prawidłowego zrealizowania projektu.

 

 

Projekt techniczny zawiera:

 

  • Rzuty podłóg - rysunki przedstawiają układ ścianek działowych, oraz sposób ułożenia powierzchni podłóg (kafle, panele, deski …),
  • Rzuty sufitów - rysunki techniczne sufitów podwieszanych, brył przestrzennych, kieszeni świetlnych itp.,
  • Rysunki ścian - rozwinięcia ścian z opisem technicznym,
  • Rzuty instalacyjne - rysunki określające położenie i schemat funkcjonalny punktów elektrycznych, wod-kan, multimedia itp.,
  • Rozmieszczenie sprzętów - rysunki wskazujące rozmieszczenie mebli, sprzętów, elementów dekoracji,
  • Zestawienie materiałowe - specyfikacja określająca rodzaj i ilość materiałów zastosowanych w projekcie,
  • Meble i elementy nietypowe – rysunki mebli wykonywanych na indywidualne zamówienie wg projektu.

 

 

Termin realizacji projektu kompleksowego : 6-12 tygodni.

 

 

Ceny naszych usług ustalamy indywidualnie po zapoznaniu się z potrzebami Klienta. Na ostateczną cenę mają również wpływ wielkość pomieszczeń jak i rodzaj wymaganych opracowań. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty podczas osobistego spotkania.

 

 

 

 

HM STUDIO

© STUDIO HM 2015

tworzenie stron internetowych luzik